AKTUALNOŚCI

Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu

Wielu mieszkańców Polski posiada domy, które mają przestarzałą strukturę. Są źle ocieplone, mają nieszczelne okna, a to z kolei powoduje wzrost kosztów ogrzewania. System grzewczy oparty na kotłach węglowych jest niekorzystny pod względem ekologicznym, ponieważ emituje wiele zanieczyszczeń powietrza.

By wyjść naprzeciw zaistniałym potrzebom poprawy szczelności budynków mieszkalnych warto pomyśleć o termomodernizacji. Właściwie ocieplony budynek, w okresie zimowym znacznie redukuje koszty eksploatacyjne. Zwykle starsze budynki mają niezabezpieczone termicznie ściany i nieszczelne okna. Właściwe unowocześnienie i skuteczne zastosowanie izolacji ścian, przyczyni się do efektywnego ogrzania budynku. To z kolei pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Na początku taki wydatek (wymiana okien, ocieplenie budynku etc.) może się wydawać bardzo kosztowny, jednak należy pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja na długie lata, a pieniądze, które zostaną na nią przeznaczone zwrócą się nam. Kiedy budynek zacznie potrzebować mniej ciepła tj. stanie się energooszczędny nie będziemy musieli przeznaczać na ogrzewanie tyle pieniędzy co wcześniej. Warto też pamiętać, że działania za pomocą, których wspieramy ochronę środowiska dość często są dofinansowywane ze środków unijnych czy państwowych.

W miejscu, które jest niewłaściwie ogrzewane może pojawić się pleśń, grzyby, wilgoć, czy nieprzyjemny zapach wynikający ze złej jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Działania podjęte w kierunku ocieplenia budynku wyeliminują te niekorzystne zjawiska.

Dzięki termomodernizacji nie tylko nastąpi zmniejszenie zużycia energii, ale również zwiększy się wartość rynkowa nieruchomości. Poprawi się widok estetyczny budynku i będzie on miał lepsze wyciszenie.

Termomodernizacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców m.in. do przedstawicieli wspólnot i współdzieli mieszkaniowych, przedsiębiorstw,a także do pojedynczych jednostek. Są to działania, które mają na celu zmniejszenie zużycia energii, minimalizację kosztów i ograniczenie emitowanych zanieczyszczeń powietrza. Prócz ociepleń ścian i stropów w zakres tego przedsięwzięcia wchodzi uszczelnienie drzwi i okien oraz usprawnienie działania systemów wentylacyjnych.

Wedle ustawy z dnia 19 marca 2009 r. państwo Polskie podjęło inicjatywę o dofinansowaniu działań remontu budynków w celu ich skutecznej termomodernizacji. Zastosowanie odpowiednich technologii budowlanych nie tylko zmniejsza koszt ogrzewania, ale również usprawnia instalacje centralnego ogrzewania pod względem ekologicznym.

Nadmierne straty ciepła powodowane nieefektywną izolacją, a także złe uszczelnienie budynku zwiększa koszty i ilość wytwarzanego ciepła na potrzeby ogrzania budynku. Podjęcie odpowiednich działań może się przyczynić do zmniejszenia w/w parametrów grzewczych. Podczas termomodernizacji ważny jest fachowy nadzór, aby mieć pewność, że czynności zostały wykonane prawidłowo i faktycznie przyczynią się do osiągnięcia naszych celów.
W związku z istnieniem różnych metod i systemów ociepleń, na początku warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które będzie adekwatny do naszych potrzeb.

Budynek, w którym wykonano renowację, konserwacje lub jakiekolwiek inne działania budowlane, zwiększa swoją atrakcyjność i wartość rynkową.

Wszystkie Aktualności
OZE
Ekologia
Lifestyle
Dla Gmin
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE Bezpieczeństwo w energetyce można rozumieć w sposób dwutorowy. Po pierwsze jako bezpieczeństwo państwa dotyczące zróżnicowania dostaw oraz jako możliwość zagwarantowania potrzeb w tej materii zwykłego obywatela.
Więcej...
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane Człowiek w negatywny sposób ingeruje w atmosferę, przyczyniając się do wzrostu zanieczyszczeń i emisji niepożądanych gazów. Nasze działania w ewidentny sposób zakłócają naturalny skład atmosfery, czego wynikiem jest m.in. powiększająca się dziura ozonowa.
Więcej...
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej Ludzie są organizmami, które utrzymują stałą temperaturę ciała. W chłodniejsze dni potrzebne jest nam dostarczenie ciepła z zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie kolektorów słonecznych. Instalacja kolektorów słonecznych
Więcej...
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Edukacja ekologiczna
Edukacja ekologiczna Edukacja to proces związany z wychowywaniem i kształtowaniem postaw społecznych. W przypadku edukacji ekologicznej jest ona ukierunkowana na upowszechnianie ochrony środowiska. Swoim zakresem obejmuje wiele grup, od specjalistów po dzieci i młodzież.
Więcej...
Edukacja ekologiczna
Europejski rynek fotowoltaliki
Europejski rynek fotowoltaliki Rynek europejski fotowoltaliki charakteryzuje się dynamiką i ulega ciągłemu rozwojowi. Prosperuje on dobrze i wyróżnia się na tle rynków światowych. Europejskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar Power Europe odnotowuje, w stosunku do poprzednich lat,
Więcej...
Europejski rynek fotowoltaliki
Program „Czyste Powietrze
Program „Czyste Powietrze” Polska jest krajem, który posiada anachroniczne metody i sposoby produkcji energii. Przyczyniają się one do zanieczyszczeń powietrza, które z kolei szkodzą człowiekowi. Polityka energetyczna państwa oparta jest na węglu oraz surowcach, które w sposób negatywny wpływają na środowisko naturalne.
Więcej...
Program „Czyste Powietrze
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu Wielu mieszkańców Polski posiada domy, które mają przestarzałą strukturę. Są źle ocieplone, mają nieszczelne okna, a to z kolei powoduje wzrost kosztów ogrzewania. System grzewczy oparty na kotłach węglowych
Więcej...
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Walka ze smogiem
Walka ze smogiem Walka ze smogiem to zakrojona na szeroką skalę akcja mająca poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. Z racji bardzo wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza na niektórych obszarach naszego kraju, rząd przyjął projekt zmiany ustawy o termomodernizacji budynków.
Więcej...
Walka ze smogiem
Domy energooszczędne - energooszczędność
Domy energooszczędne - energooszczędność Budowa domu to inwestycja w przyszłość. Czas jego użytkowania bardzo trudno określić, może trwać kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat. Chcemy się w nim czuć swobodnie i komfortowo. Korzystając z niego będziemy opłacać rachunki m.in. za prąd, który jest niezbędny do funkcjonowania.
Więcej...
Domy energooszczędne - energooszczędność
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie W trakcie trwającej cyfryzacji przechodzimy z epoki papieru do ery komputerów i smartfonów. Dzięki internetowi możemy zapoznawać się z gazetami, które do tej pory wychodziły tylko w formie papierowej.
Więcej...
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City Liczba mieszkańców miast stale rośnie. Państwo nieustannie podejmuje działania, które ułatwią życie ich mieszkańcom. Duże aglomeracje wykorzystują nowoczesne technologie w komunikacji czy infrastrukturze by zwiększyć jakość życia swoich mieszkańców.
Więcej...
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Magazynowanie energii
Magazynowanie energii Jako społeczeństwo globalne jesteśmy uzależnieni od dostaw energii. Energię tę wykorzystujemy do napędzania różnych sprzętów oraz urządzeń RTV i AGD. Służy nam ona również do innych celów, jakim jest na przykład ogrzewanie domu.
Więcej...
Magazynowanie energii
Nowelizacja ustawy OZE
Nowelizacja ustawy OZE Ustawa, która weszła w życie 7 czerwca 2018 roku, nowelizuje i uaktualnia zakres dotyczący Odnawialnych Żródeł Energii (OZE). Podstawowe zadanie, to zgodność norm prawnych ustawy o OZE z aspektami obejmującymi pomoc publiczną.
Więcej...
Nowelizacja ustawy OZE
OZE a ochrona środowiska
OZE a ochrona środowiska Stosowanie nowych rozwiązań energetycznych ma wpływać na ochronę środowiska i przeciwdziałać zmianom klimatu. Użycie w praktyce OZE wychodzi naprzeciw surowcom energetycznym, aby w skuteczny sposób eliminować zanieczyszczenie na Ziemi. Jednak ma to swoje plusy i minusy.
Więcej...
OZE a ochrona środowiska
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja) Istnieje wiele organizacji i fundacji zaangażowanych w edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży. Dobry przykład rodzica oraz wczesna edukacja np. w przedszkolu, uczy nieletnich dbałości o środowisko już od najmłodszych lat, czyli wtedy, gdy dziecko jest najbardziej chłonne wiedzy i najlepiej ją przyswaja.
Więcej...
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
Przygotuj instalację do zimy
Przygotuj instalację do zimy Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego firma Sanito Sp. z o. o. chciałaby przypomnieć kilka zasad poprawnej eksploatacji instalacji grzewczej, których przestrzeganie należy do obowiązków Użytkowników instalacji.
Więcej...
Przygotuj instalację do zimy
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.
Udostępniamy Państwu filmy instruktarzowe, dzięki którym będą mogli Państwo uporać się sami z większością usterek. Kita: Instrukcja podłączenia Touch Panel do pompy KITA instrukcja 1 house climate control instrukcja 2 house climate control instrukcja 3 house climate control instrukcja 4 house climate control instrukcja 5 house climate control Aquapura: Zmiana języka Aktywuj i automatycznie ustaw tryb Legionella Kliknij Zmiana trybu ECO AUTO BOOST Kliknij Ustawianie programu czasowego Kliknij Ustawianie wymaganej temperatury CWU Kliknij Włączenie Grzałki Elektrycznej Kliknij
Więcej...
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.