AKTUALNOŚCI

Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie

W trakcie trwającej cyfryzacji przechodzimy z epoki papieru do ery komputerów i smartfonów. Dzięki internetowi możemy zapoznawać się z gazetami, które do tej pory wychodziły tylko w formie papierowej. Dostępne są również e-booki czy różnego rodzaju ustawy na stronach rządowych. Idąc dalej, możemy usłyszeć o cyfrowym wydawaniu recept oraz zwolnień lekarskich. Takie podejście do dokumentacji oszczędza wycinkę drzew, które są nam niezbędne do filtracji powietrza. Kolejną z zalet jest oszczędność czasu. Poszukując dokumentu nie toniemy w kolumnach zakurzonych segregatorów, przekładając każdy papier oddzielnie i nie błądzimy po archiwum, wystarczy wpisać pożądane hasło w specjalistyczną wyszukiwarkę, a dokument który jest nam potrzebny pojawi się na monitorze w kilka sekund. Taki system znacznie ułatwia prace jednostek, które przed podjęciem jakichkolwiek działań potrzebują odgórnej zgody. Internet jest dużo szybszy niż poczta czy fax, więc przesłanie upoważnienia do działania zajmuje kilka sekund, które w niektórych przypadkach (np. akcje policyjne) mogą być kluczowe.

Tworzywo, jakim jest papier nie jest trwałe i w łatwy sposób może ulec zniszczeniu.

Forma elektroniczna daje nieograniczony czas archiwizacji i przetrzymywania pism. Firma wdrażając taki system staje się efektywniejsza. W związku z tym, że tego typu rozwiązania są jeszcze nowością na polskim rynku, pracodawcy bardzo często organizują rożne szkolenia dla swoich pracowników. Ich głównym celem jest przekazanie wiedzy ogólnej na temat wdrażanego systemu i ułatwienie pracownikowi tzw. startu.

Elektroniczne dokumenty zapewniają firmie oszczędność pieniędzy oraz bezpieczeństwo informacji. W odpowiedni sposób możemy dać uprawnienia do wglądu w konkretne informację bardzo wąskiemu gronu osób, przez co minimalizujemy ryzyko wycieku czy ujawnienia poufnych danych. System w pewien sposób zapewnia porządek w dokumentacji. Gdy potrzebujemy danego pliku wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę, a po chwili pożądany dokument jest na ekranie naszego urządzenia. Jest to dużo szybszy i wygodniejszy sposób niż szukanie w archiwach czy segregatorach.

Pracodawca przed wdrożeniem elektronicznego zarządzania dokumentami powinien również zadbać o odpowiednią ochronę antywirusową dla swoich urządzeń. Może mieć wtedy pewność, że dokumenty i wszelkie poufne informacje na temat jego firmy są bezpieczne. Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla pracowników, na którym mogliby się dowiedzieć jakich trików używają hakerzy, czego unikać aby nie wpaść w ich pułapki. Na co zwracać uwagę, aby nie stracić ważnych danych z komputera czy innego urządzenia

Administracja publiczna i prywatne firmy oparte są na różnego rodzaju dokumentacji i to ona tworzy organizacje. Możemy łatwo wyszukać pożądany dokument bez konieczności szukania w segregatorach. Kolejną zaletą jest fakt, że z danego pliku w komputerze może korzystać kilka osób na raz i nie ma potrzeby tworzenia oddzielnej kopii dla każdego. Aby mieć pewność, że w razie awarii systemu lub ataku hakerów nie stracimy ważnych plików istotne jest tworzenie kopii. Nic nas to nie kosztuje, a w ten sposób możemy zaoszczędzić sobie nerwów i zbędnych kosztów. Łatwym sposobem na przechowywanie dokumentacji są dyski sieciowe lub przenośne nośniki pamięci.

Korzyścią jest też automatyzacja wielu wykonywanych zadań, która redukuje prace manualne. Mniejsze firmy wytwarzają mniej dokumentów niż duże korporacje, ale korzyść z elektrycznego zarządzania dokumentacją odnoszą wszyscy. System zmniejsza błędy pracownicze i minimalizuje koszty archiwizacji, przetrzymywania czy przetwarzania danych.

Dzięki e – obiegowi dokumentacji optymalizujemy procesy, które zachodzą w firmie. System przynosi korzyści, a my wychodzimy naprzeciw tradycyjnemu zarządzaniu dokumentami. Z czasem docenimy rewolucję technologiczną.

Wszystkie Aktualności
OZE
Ekologia
Lifestyle
Dla Gmin
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE Bezpieczeństwo w energetyce można rozumieć w sposób dwutorowy. Po pierwsze jako bezpieczeństwo państwa dotyczące zróżnicowania dostaw oraz jako możliwość zagwarantowania potrzeb w tej materii zwykłego obywatela.
Więcej...
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane Człowiek w negatywny sposób ingeruje w atmosferę, przyczyniając się do wzrostu zanieczyszczeń i emisji niepożądanych gazów. Nasze działania w ewidentny sposób zakłócają naturalny skład atmosfery, czego wynikiem jest m.in. powiększająca się dziura ozonowa.
Więcej...
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej Ludzie są organizmami, które utrzymują stałą temperaturę ciała. W chłodniejsze dni potrzebne jest nam dostarczenie ciepła z zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie kolektorów słonecznych. Instalacja kolektorów słonecznych
Więcej...
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Edukacja ekologiczna
Edukacja ekologiczna Edukacja to proces związany z wychowywaniem i kształtowaniem postaw społecznych. W przypadku edukacji ekologicznej jest ona ukierunkowana na upowszechnianie ochrony środowiska. Swoim zakresem obejmuje wiele grup, od specjalistów po dzieci i młodzież.
Więcej...
Edukacja ekologiczna
Europejski rynek fotowoltaliki
Europejski rynek fotowoltaliki Rynek europejski fotowoltaliki charakteryzuje się dynamiką i ulega ciągłemu rozwojowi. Prosperuje on dobrze i wyróżnia się na tle rynków światowych. Europejskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar Power Europe odnotowuje, w stosunku do poprzednich lat,
Więcej...
Europejski rynek fotowoltaliki
Program „Czyste Powietrze
Program „Czyste Powietrze” Polska jest krajem, który posiada anachroniczne metody i sposoby produkcji energii. Przyczyniają się one do zanieczyszczeń powietrza, które z kolei szkodzą człowiekowi. Polityka energetyczna państwa oparta jest na węglu oraz surowcach, które w sposób negatywny wpływają na środowisko naturalne.
Więcej...
Program „Czyste Powietrze
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu Wielu mieszkańców Polski posiada domy, które mają przestarzałą strukturę. Są źle ocieplone, mają nieszczelne okna, a to z kolei powoduje wzrost kosztów ogrzewania. System grzewczy oparty na kotłach węglowych
Więcej...
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Walka ze smogiem
Walka ze smogiem Walka ze smogiem to zakrojona na szeroką skalę akcja mająca poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. Z racji bardzo wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza na niektórych obszarach naszego kraju, rząd przyjął projekt zmiany ustawy o termomodernizacji budynków.
Więcej...
Walka ze smogiem
Domy energooszczędne - energooszczędność
Domy energooszczędne - energooszczędność Budowa domu to inwestycja w przyszłość. Czas jego użytkowania bardzo trudno określić, może trwać kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat. Chcemy się w nim czuć swobodnie i komfortowo. Korzystając z niego będziemy opłacać rachunki m.in. za prąd, który jest niezbędny do funkcjonowania.
Więcej...
Domy energooszczędne - energooszczędność
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie W trakcie trwającej cyfryzacji przechodzimy z epoki papieru do ery komputerów i smartfonów. Dzięki internetowi możemy zapoznawać się z gazetami, które do tej pory wychodziły tylko w formie papierowej.
Więcej...
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City Liczba mieszkańców miast stale rośnie. Państwo nieustannie podejmuje działania, które ułatwią życie ich mieszkańcom. Duże aglomeracje wykorzystują nowoczesne technologie w komunikacji czy infrastrukturze by zwiększyć jakość życia swoich mieszkańców.
Więcej...
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Magazynowanie energii
Magazynowanie energii Jako społeczeństwo globalne jesteśmy uzależnieni od dostaw energii. Energię tę wykorzystujemy do napędzania różnych sprzętów oraz urządzeń RTV i AGD. Służy nam ona również do innych celów, jakim jest na przykład ogrzewanie domu.
Więcej...
Magazynowanie energii
Nowelizacja ustawy OZE
Nowelizacja ustawy OZE Ustawa, która weszła w życie 7 czerwca 2018 roku, nowelizuje i uaktualnia zakres dotyczący Odnawialnych Żródeł Energii (OZE). Podstawowe zadanie, to zgodność norm prawnych ustawy o OZE z aspektami obejmującymi pomoc publiczną.
Więcej...
Nowelizacja ustawy OZE
OZE a ochrona środowiska
OZE a ochrona środowiska Stosowanie nowych rozwiązań energetycznych ma wpływać na ochronę środowiska i przeciwdziałać zmianom klimatu. Użycie w praktyce OZE wychodzi naprzeciw surowcom energetycznym, aby w skuteczny sposób eliminować zanieczyszczenie na Ziemi. Jednak ma to swoje plusy i minusy.
Więcej...
OZE a ochrona środowiska
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja) Istnieje wiele organizacji i fundacji zaangażowanych w edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży. Dobry przykład rodzica oraz wczesna edukacja np. w przedszkolu, uczy nieletnich dbałości o środowisko już od najmłodszych lat, czyli wtedy, gdy dziecko jest najbardziej chłonne wiedzy i najlepiej ją przyswaja.
Więcej...
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
Przygotuj instalację do zimy
Przygotuj instalację do zimy Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego firma Sanito Sp. z o. o. chciałaby przypomnieć kilka zasad poprawnej eksploatacji instalacji grzewczej, których przestrzeganie należy do obowiązków Użytkowników instalacji.
Więcej...
Przygotuj instalację do zimy
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.
Udostępniamy Państwu filmy instruktarzowe, dzięki którym będą mogli Państwo uporać się sami z większością usterek. Kita: Instrukcja podłączenia Touch Panel do pompy KITA instrukcja 1 house climate control instrukcja 2 house climate control instrukcja 3 house climate control instrukcja 4 house climate control instrukcja 5 house climate control Aquapura: Zmiana języka Aktywuj i automatycznie ustaw tryb Legionella Kliknij Zmiana trybu ECO AUTO BOOST Kliknij Ustawianie programu czasowego Kliknij Ustawianie wymaganej temperatury CWU Kliknij Włączenie Grzałki Elektrycznej Kliknij
Więcej...
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.