AKTUALNOŚCI

OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)

Istnieje wiele organizacji i fundacji zaangażowanych w edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży. Dobry przykład rodzica oraz wczesna edukacja np. w przedszkolu, uczy nieletnich dbałości o środowisko już od najmłodszych lat, czyli wtedy, gdy dziecko jest najbardziej chłonne wiedzy i najlepiej ją przyswaja.

Przedstawienie problemu i pokazanie go na konkretnym przykładzie jest jedną z form edukacji, które dzieci najlepiej przyswajają. Uczą się one m.in. poprzez naśladowanie, więc jeśli będą mieć wokół siebie dobre wzorce to na pewno będą je powielać. Wyrzucenie papierka, który jest śmieciem, do kosza a nie na chodnik wydaje się być banalnym przykładem, jednak to właśnie od takich należy zacząć. W tym przypadku doskonale sprawdza się staropolskie przysłowie, „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

Ważne jest pokazanie schematów i struktur działania OZE, np. czym się dokładnie różni solar od paneli fotowoltaicznych, na jakich zasadach one działają? Zapoznanie z działaniem skomplikowanych urządzeń (z punktu widzenia dziecka), które produkują energię, mogą skutkować ciekawością u dzieci i młodzieży, a to może się stać kluczem do zgłębienia wiedzy na temat OZE. Jeśli dziecko już za młodu zaczerpnie wiedzy w specjalistycznej dziedzinie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości postanowi kontynuować zdobywanie wiedzy w tym zakresie i zasili szeregi naukowców czy inżynierów, którzy będą rozwiązywać potencjalne problemy środowiska naturalnego.

Edukacja, która dotyczy młodego pokolenia, powinna obejmować również osoby dorosłe.

Nauczyciele mają obowiązek stałego poszerzenia swojej wiedzy, by w sposób kompetentny móc ją przekazać najmłodszym. Dziecięcą ciekowość świata i chłonność wiedzy można zaspokajać na wiele sposobów. Suche wykłady są dobre dla dorosłych, którzy potrafią skupić na nich cała swoją uwagę i jednocześnie wiele z nich czerpać. Jednak dla dzieci, lepszym sposobem jest np. prezentacja multimedialna. W ten sposób nie tylko zaspokoimy umysł młodego człowieka, ale również możemy sprawić, że zechce on wiedzieć jeszcze więcej. Świetną opcją są również warsztaty. Dzieci mają w sobie niespożyte ilości energii, więc zajęcia, na których nie muszą sztywno siedzieć w ławkach, a muszą się w pełni zaangażować (umysłowo i ruchowo) na pewno je zaciekawią i sprawią, że informacje, które do nich dotarły zostaną na długo zapamiętane.

Rozmawiając z dziećmi o potrzebie dbania o środowisko naturalne, kształtujemy ich światopogląd, który będzie miał przełożenie na realizację ich planów w przyszłości. Warto też dbać o zaangażowanie swoich maluchów w różne projekty, które są organizowane przez państwo w trosce o środowisko, w którym żyjemy.

Zostawiamy młodemu pokoleniu świat i wszystkie problemy z nim związane, więc warto im również przekazać wiedzę na temat ich rozwiązywania. Uczmy od podstaw, przykładowo myjąc zęby nie musimy stale lać wody w kranie, budując mieszkanie, możemy pomyśleć o instalacji kolektorów słonecznych, kupując auto, możemy zainwestować w samochód elektryczny i wiele, wiele innych przykładów. Warto również pomyśleć o oddzielnym przedmiocie w szkolnictwie, który w przejrzysty sposób by poruszał tematy związane ze środowiskiem, OZE, dziurą ozonową itp.

Środowisko naturalne jest naszym dziedzictwem, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Niestety jego obecny stan nie jest zadawalający. Przyszłe pokolenia będą musiały zmierzyć się ze skutkami decyzji swoich przodków, czyli krótko mówiąc – nas. Zadbajmy by nasze dzieci, wnuki czy prawnuki żyły w czystym i bezpiecznym środowisku.

Wszystkie Aktualności
OZE
Ekologia
Lifestyle
Dla Gmin
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE Bezpieczeństwo w energetyce można rozumieć w sposób dwutorowy. Po pierwsze jako bezpieczeństwo państwa dotyczące zróżnicowania dostaw oraz jako możliwość zagwarantowania potrzeb w tej materii zwykłego obywatela.
Więcej...
Bezpieczeństwo energetyczne a rozwój OZE
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane Człowiek w negatywny sposób ingeruje w atmosferę, przyczyniając się do wzrostu zanieczyszczeń i emisji niepożądanych gazów. Nasze działania w ewidentny sposób zakłócają naturalny skład atmosfery, czego wynikiem jest m.in. powiększająca się dziura ozonowa.
Więcej...
Ochrona atmosfery – gazy cieplarniane
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej Ludzie są organizmami, które utrzymują stałą temperaturę ciała. W chłodniejsze dni potrzebne jest nam dostarczenie ciepła z zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie kolektorów słonecznych. Instalacja kolektorów słonecznych
Więcej...
Działanie instalacji solarnych – wykorzystanie energii słonecznej
Edukacja ekologiczna
Edukacja ekologiczna Edukacja to proces związany z wychowywaniem i kształtowaniem postaw społecznych. W przypadku edukacji ekologicznej jest ona ukierunkowana na upowszechnianie ochrony środowiska. Swoim zakresem obejmuje wiele grup, od specjalistów po dzieci i młodzież.
Więcej...
Edukacja ekologiczna
Europejski rynek fotowoltaliki
Europejski rynek fotowoltaliki Rynek europejski fotowoltaliki charakteryzuje się dynamiką i ulega ciągłemu rozwojowi. Prosperuje on dobrze i wyróżnia się na tle rynków światowych. Europejskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar Power Europe odnotowuje, w stosunku do poprzednich lat,
Więcej...
Europejski rynek fotowoltaliki
Program „Czyste Powietrze
Program „Czyste Powietrze” Polska jest krajem, który posiada anachroniczne metody i sposoby produkcji energii. Przyczyniają się one do zanieczyszczeń powietrza, które z kolei szkodzą człowiekowi. Polityka energetyczna państwa oparta jest na węglu oraz surowcach, które w sposób negatywny wpływają na środowisko naturalne.
Więcej...
Program „Czyste Powietrze
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu Wielu mieszkańców Polski posiada domy, które mają przestarzałą strukturę. Są źle ocieplone, mają nieszczelne okna, a to z kolei powoduje wzrost kosztów ogrzewania. System grzewczy oparty na kotłach węglowych
Więcej...
Wpływ termomodernizacji budynku na oszczędność na ogrzewaniu
Walka ze smogiem
Walka ze smogiem Walka ze smogiem to zakrojona na szeroką skalę akcja mająca poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. Z racji bardzo wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza na niektórych obszarach naszego kraju, rząd przyjął projekt zmiany ustawy o termomodernizacji budynków.
Więcej...
Walka ze smogiem
Domy energooszczędne - energooszczędność
Domy energooszczędne - energooszczędność Budowa domu to inwestycja w przyszłość. Czas jego użytkowania bardzo trudno określić, może trwać kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat. Chcemy się w nim czuć swobodnie i komfortowo. Korzystając z niego będziemy opłacać rachunki m.in. za prąd, który jest niezbędny do funkcjonowania.
Więcej...
Domy energooszczędne - energooszczędność
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie W trakcie trwającej cyfryzacji przechodzimy z epoki papieru do ery komputerów i smartfonów. Dzięki internetowi możemy zapoznawać się z gazetami, które do tej pory wychodziły tylko w formie papierowej.
Więcej...
Elektroniczne zarządzanie dokumentami w firmie
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City Liczba mieszkańców miast stale rośnie. Państwo nieustannie podejmuje działania, które ułatwią życie ich mieszkańcom. Duże aglomeracje wykorzystują nowoczesne technologie w komunikacji czy infrastrukturze by zwiększyć jakość życia swoich mieszkańców.
Więcej...
Inteligentne miasta czyli tzw. Smart City
Magazynowanie energii
Magazynowanie energii Jako społeczeństwo globalne jesteśmy uzależnieni od dostaw energii. Energię tę wykorzystujemy do napędzania różnych sprzętów oraz urządzeń RTV i AGD. Służy nam ona również do innych celów, jakim jest na przykład ogrzewanie domu.
Więcej...
Magazynowanie energii
Nowelizacja ustawy OZE
Nowelizacja ustawy OZE Ustawa, która weszła w życie 7 czerwca 2018 roku, nowelizuje i uaktualnia zakres dotyczący Odnawialnych Żródeł Energii (OZE). Podstawowe zadanie, to zgodność norm prawnych ustawy o OZE z aspektami obejmującymi pomoc publiczną.
Więcej...
Nowelizacja ustawy OZE
OZE a ochrona środowiska
OZE a ochrona środowiska Stosowanie nowych rozwiązań energetycznych ma wpływać na ochronę środowiska i przeciwdziałać zmianom klimatu. Użycie w praktyce OZE wychodzi naprzeciw surowcom energetycznym, aby w skuteczny sposób eliminować zanieczyszczenie na Ziemi. Jednak ma to swoje plusy i minusy.
Więcej...
OZE a ochrona środowiska
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja) Istnieje wiele organizacji i fundacji zaangażowanych w edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży. Dobry przykład rodzica oraz wczesna edukacja np. w przedszkolu, uczy nieletnich dbałości o środowisko już od najmłodszych lat, czyli wtedy, gdy dziecko jest najbardziej chłonne wiedzy i najlepiej ją przyswaja.
Więcej...
OZE – zaangażowanie dzieci i młodzieży (Aktywna Edukacja)
Przygotuj instalację do zimy
Przygotuj instalację do zimy Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego firma Sanito Sp. z o. o. chciałaby przypomnieć kilka zasad poprawnej eksploatacji instalacji grzewczej, których przestrzeganie należy do obowiązków Użytkowników instalacji.
Więcej...
Przygotuj instalację do zimy
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.
Udostępniamy Państwu filmy instruktarzowe, dzięki którym będą mogli Państwo uporać się sami z większością usterek. Kita: Instrukcja podłączenia Touch Panel do pompy KITA instrukcja 1 house climate control instrukcja 2 house climate control instrukcja 3 house climate control instrukcja 4 house climate control instrukcja 5 house climate control Aquapura: Zmiana języka Aktywuj i automatycznie ustaw tryb Legionella Kliknij Zmiana trybu ECO AUTO BOOST Kliknij Ustawianie programu czasowego Kliknij Ustawianie wymaganej temperatury CWU Kliknij Włączenie Grzałki Elektrycznej Kliknij
Więcej...
Pompy Ciepła Fervor - filmy instruktarzowe.